Poradniki

Partner poradnika

Jak wykorzystać szansę na pozyskanie ostatnich dotacji unijnych?

W 2013 roku kończy się kolejna pula pieniędzy unijnych, które można było pozyskać w ramach kilkudziesięciu programów. Nie znaczy to jednak, że wszystkie pieniądze już zostały rozdane. Wręcz przeciwnie – przedsiębiorcy jeszcze mają szansę skorzystać z wielu ciekawych dotacji!

zobacz

Przestrogi dla biznesu

Uczymy się na błędach – to stare, banalne powiedzenie sprawdza się także w rzeczywistości biznesowej. W tym przypadku lepiej chyba jednak uczyć się na cudzych błędach. Czasem jedno praktyczne „studium przypadku” – biznesowej pomyłki, może znaczyć dla początkującego przedsiębiorcy więcej niż dziesięć teoretycznych wskazówek.

zobacz

Finanse w firmie

Finanse w firmie to kwestia niezwykle ważna. Od umiejętnego rozporządzania zasobami często zależy zysk lub dla przedsiębiorcy. Warto zatem poznać możliwości finansowania przedsiębiorstwa, które przydają się nie tylko początkującym firmom.

zobacz

Tajniki sprzedaży

Sprzedaż to pozornie prosty proces, ale pozory mogą mylić. Sprzedawać nie każdy może, co więcej – nawet osoby posiadające odpowiednie cechy, aby sprzedawać skutecznie, powinny się stale uczyć. W naszym poradniku odkrywamy kilka sztuczek i tajemnic sprzedażowych, które warto poznać – nawet jeśli ma się jakieś doświadczenie w handlu. Nauki nigdy zbyt wiele!

zobacz

PR w MSP

Public Relations – to temat rzeka – rozległy i skomplikowany już na samym etapie definicji tego pojęcia. A jednak warto się w nim zanurzyć. Warto także pozbyć się obaw o to, że nasza firma, to zbyt mała "łupinka", aby inwestować w takie działania. Umiejętnie wykorzystane narzędzia PR otworzą bowiem przed każdym, nawet najmniejszym przedsiębiorstwem, morze biznesowych możliwości. Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy nasz blok poradnikowych tekstów "PR w MSP".

zobacz

Jak założyć firmę?

Zakładanie własnej firmy to poważna decyzja, u podstawy której często stoi wielkie marzenie. Jednak zanim zaczniemy wprowadzać ideę w czyn powinniśmy zorientować się, z czym będziemy musieli się zmierzyć, zanim odniesiemy sukces.

zobacz

Pozyskiwanie pracowników

Znalezienie dobrego pracownika to trudne zadanie, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy. A utrzymanie pracownika, który efektywnie będzie wykonywał powierzone mu zadania wymaga jeszcze większych zdolności. Chcemy je ułatwić opisując w naszym poradniku poszczególne metody pozyskiwania i motywowania pracowników.

zobacz

Szkolenia dla biznesu

Człowiek uczy się przez całe życie – to truizm powtarzany przy wielu okazjach. A jednak ciągle na nowo odkrywamy prawdziwość tego zdania. Także w dorosłym życiu, w pracy. Kto nie poszerza swoich horyzontów, cofa się lub co najwyżej – stoi w miejscu. A przecież nie o to w biznesie chodzi. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszym cyklem artykułów dotyczących szkoleń w małych i średnich przedsiębiorstwach.

zobacz

Jak rozpocząć działalność handlową?

Działalność handlowa – to właśnie o niej myśli w pierwszym rzędzie duża część początkujących przedsiębiorców, snując plany własnego biznesu. Kiedy pierwsza decyzja zostanie już podjęta, przychodzi czas na sprecyzowanie planów. W naszym cyklu tekstów dotyczących handlu pokazujemy, jak wiele szans i szczegółowych decyzji czeka na przedsiębiorców, marzących o własnej działalności handlowej.

zobacz

Nowoczesne rolnictwo

Obiegowy wizerunek rolnika, ukształtowany przez lata, niewiele ma dziś wspólnego z rzeczywistością. Rolnictwo dynamicznie weszło w XXI wiek. Dzięki rozwojowi technologii i wsparciu m.in. unijnemu, praca na roli wygląda teraz zupełnie inaczej. Współczesny rolnik to przedsiębiorca, zadający sobie podobne pytania, jak każdy inny właściciel własnego biznesu. Dlatego w cyklu tekstów dotyczących rolnictwa – szukamy na te pytania odpowiedzi.

zobacz